کارگاه فناوری همگرا و نقش آن در مهندسی پزشکی

آرتان آکادمی و دپارتمان فناوری های همگرای شتاب دهنده استارتاپی آرتان ۱۱۰۰ با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی،  مرکز RDCC دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دفتر TBDO دانشکده پزشکی،  شبکه جهانی یوسرن (شعبه تبریز و گروه HealthNBICS) و مرکز نخبگان شهبد فهمیده  در زون مهندسی پزشکی Rinotex 2020   برگزار می نماید.

لازم به ذکر است که به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی معتبر دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان آذربایجان شرقی و شتاب دهنده استارتاپی آرتان ۱۱۰۰ تقدیم خواهد گردید

فناوری های همگرا ؛ پنجره جدید برای انقلاب های بزرگ علمی و مبنای توسعه پایدار در قرن ۲۱ به شمار می رود.

 

هم‌گرایی قدرت تفکر را از پارادایم‌های معمول فراتر می‌برد و منجر به دیدگاهی همه‌سونگر به مسائل می‌شود. توان نوآوری و حل مسائل زمانی افزایش می‌یابد که بتوانیم پایه‌های دانش، مجموعه مهارت‌ها و تنوع تجربه‌های افراد مختلف را در محیطی گفت‌وگو محور و مشارکت‌جویانه، همراه با احترام به همه اعضا، گرد آوریم. هم‌گرایی نه‌تنها علوم زیستی، علوم پزشکی، علوم فیزیکی، علوم محاسباتی و مهندسی را با هم متحد می‌کند، بلکه در رشد اقتصادی، اجتماعی، علوم رفتاری، هنر و علوم انسانی و فراتر از آن‌ها نیز مؤثر است.

حال در این مقال به بیان استاد دانشگاه و بنیانگذار گروه فناوریهای همگرای سلامت شبکه جهانی یوسرن نقش فناوری های همگرا در توسعه مهندسی پزشکی را مرور خواهیم کرد.

جهت ثبت نام در این رویداد بر روی عکس زیر کلیک نمایید